Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Coraz więcej kart płatniczych w sieci

Posiadacze kart płatniczych coraz chętniej płacą nimi w internecie, także w zagranicznych sklepach internetowych - wynika z badania organizacji wydawców kart płatniczych MasterCard. W porównaniu z rokiem 2003 w roku ubiegłym wartość międzynarodowych transakcji przeprowadzanych online w Europie wzrosła o 67 proc. - poinformował MasterCard w komunikacie.

Europejscy klienci w 2004 r. wydali na zagraniczne zakupy w internecie 1,2 mld euro. Największy wzrost takich transakcji zanotowano w Polsce. W stosunku do roku poprzedniego wartość transakcji polskich klientów w zagranicznych sklepach internetowych wzrosła o 484 proc. i wyniosła 5,4 mln euro; pod tym względem Polska prześcignęła pozostałe kraje Europy.

Rynek e-handlu rośnie szybko również w Polsce. Wartość transakcji online dokonanych przez Europejczyków za pomocą kart systemu MasterCard w polskich sklepach internetowych oraz zapewniających zamówienia drogą telefoniczną i pocztową, wyniosła prawie 5,9 mln euro. Najwięcej, bo aż 72 proc. tej kwoty (prawie 4,3 mln euro), to wydatki na usługi linii lotniczych. Pod względem wartości transakcji online brutto, zajmujemy 18. miejsce w rankingu 24 krajów Europy objętych raportem.

Z badań wynika, że biznesmeni i turyści podróżujący po Polsce, zostawili w ubiegłym roku 231,6 mln euro, wydając najwięcej na stacjach benzynowych, w hotelach oraz kupując artykuły spożywcze. Dalej plasują się zakupy w sklepach odzieżowych. Największe zakupy były dokonywane od lipca do września 2004 r. - przeznaczono na nie łącznie 73 mln euro.

Według raportu, Polacy w 2004 r. wydali zdecydowanie więcej podczas europejskich podróży zagranicznych niż w latach poprzednich. Goście z Polski, podróżujący zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych, wydali w 2004 r. przy użyciu kart płatniczych systemu MasterCard ponad 52 mln euro, czyli aż o 28,7 proc. więcej niż w roku 2003. Średnia wartość tych transakcji wyniosła 66 euro.

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider