Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Ranking lojalności internautów czyli nowe spojrzenie na wyniki megapanel

Jak zmierzyć popularność danego serwisu? Odpowiedzmy od razu: popularność najlepiej mierzyć liczbą lojalnych użytkowników, czyli takich, którzy często wracają do serwisu i dokonują na nim wielu odsłon. Jaką wartość ma bowiem użytkownik, który wpadł do serwisu jeden jedyny raz na 5 sekund z wyszukiwarki, serwis mu się nie spodobał i z serwisu czym prędzej uciekł? Niektórzy twierdzą, że dużą, bo witryny przed reklamodawcami epatują głównie liczbą użytkowników, nie rozróżniając, czy jest to użytkownik przypadkowy, czy stały bywalec.

Najnowszy raport Gemiusa jest przyczynkiem do nawiązania szerszej dyskusji nad wskaźnikami tzw. popularności. Na bok odstawiamy więc walki zasięgowe. Sięgamy po wskaźniki określające lojalność. Bo - jak przypomina Gemius - użytkownik użytkownikowi nierówny.

http://www.internetstandard.pl(...)id=82400

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider