Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

BADANIA: zakupy Polaków w internecie

Portal Money.pl publikuje wyniki badań na temat zakupów dokonywanych przez Polaków w Internecie. Użytkownicy Sieci nie stronią od handlu, już ponad 40% z nich dokonało zakupów on-line. Choć wygląda to dobrze w porównaniu z krajami najbardziej rozwiniętymi, nie należy zapominać, że nasz rynek internetowy jest nadal płytki, a użytkowników tego medium nie przybywa w satysfakcjonującym tempie. Kupują przede wszystkim mężczyźni, młodsi na aukcjach, starsi również w sklepach. Królują dwie marki: Merlin oraz Allegro. W sklepach internetowych kupujemy po południu i wieczorem, na aukcjach ? w godzinach pracy.

Uzupełnieniem tych wyników jest ranking najlepszych sklepów internetowych, przygotowany wspólnie przez portal Money.pl i tygodnik ?Wprost?.

Tygodniku ?Wprost? we współpracy z wortalem Money.pl przygotował ranking sklepów internetowych. Przedstawionych zostało 110 najlepszych sklepów internetowych w jedenastu kategoriach.

W Polsce działa około tysiąca internetowych sklepów. Nie wszystkie jednak mają dobrą renomę. Ranking ma pokazać internautom, gdzie warto robić zakupy, w którym sklepie najlepiej zamówić pistolet, a jaki adres wstukać w poszukiwaniu książki lub płyty.
Do badania zostało zakwalifikowanych 206 najpopularniejszych polskich sklepów internetowych, które pogrupowano w 12 kategoriach. O wyborze decydowała liczba użytkowników lub pozycja w wyszukiwarkach i porównywarkach cenowych. Grupa badaczy oceniła wybrane sklepy, każdy pod kątem 51 cech.
? W badaniu brała udział gruba 10 osób. Byli to specjaliści którzy na co dzień przeprowadzają takie badania. ? wyjaśnił nam Piotr Krawiec z Money.pl ? Odzew ze strony właścicieli sklepów oczywiście jest. Ci, którzy są w czołówce cieszą się a ci na dalszych pozycjach pytają się dlaczego, ale negatywnych emocji nie ma ? dodaje Krawiec.
W kategorii elektronika użytkowa zwycięzcą jest pixmania.pl, w kategorii film ? merlin.pl, komputery i oprogramowanie ? komputronik.pl, książki ? merlin.pl, militaria i broń ? militaria.pl, muzyka ? merlin.pl, odzież, bielizna i obuwie ? biust.pl, podróże ? travelplanet.pl, porównywarki ? caneo.pl, sport i turystyka ? creazysport.pl, tylko dla dorosłych ? okmarket.pl, zdrowie i uroda ? kosmetykionline.pl
Łącznie wprowadzono do Excella 10 506 ocen.

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider