Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Urodzony przedsiębiorca

O tym, że ktoś zostaje przedsiębiorcą, decyduje nie tylko wpływ rodziny, sposób wychowania, wykształcenie, chęć zysku, ale i geny - do takiego wniosku doszli brytyjscy i amerykańscy naukowcy.

Wpływ genów i środowiska na prawdopodobieństwo prowadzenia własnego biznesu analizowali prof. Tim Spector z londyńskiego Szpitala św. Tomasza oraz jego koledzy z Imperial College w Londynie i Case Western Reserve University w Cleveland w USA.

Naukowcy zbadali czynniki środowiskowe i rodzinne 609 par bliźniąt mających identyczne geny(jednojajowych) i 657 par bliźniąt o genach zróżnicowanych. Sprawdzili, ile spośród nich zostało przedsiębiorcami.

Naukowcy stwierdzili, że proporcja przedsiębiorców wśród bliźniąt jest taka sama, jak w reszcie społeczeństwa. Tim Spector zauważył jednak, że wśród par bliźniąt o genach identycznych częściej niż wśród pozostałych bliźniąt zdarzało się, że rodzeństwo wybrało taką samą karierę - przedsiębiorcy pracującego na własny rachunek.

Można więc sądzić, że geny nie są tu bez znaczenia - sugeruje prowadzący badanie. Według jego szacunków "wkład" genów w tendencję danej osoby do pracy na swoim wynosi niemal 50 proc.

Naukowcy spekulują, że geny mogą wpływać na te cechy osobowości i zdolności, które kształtują inne czynniki, decydujące o tym, że dana osoba zostaje przedsiębiorcą. - Są dowody na to, że czynniki genetyczne wpływają na wiele dziedzin związanych z biznesem - od zadowolenia z pracy po zainteresowania zawodowe i ocenę wartości pracy - powiedział Agencji Reutera Tim Spector, dyrektor Oddziału Badania Bliźniąt w Szpitalu św. Tomasza.

http://rzeczpospolita.pl/gazet(...)a_6.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider