Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Telewizja do komórki

W 2010 roku na świecie będzie 514 mln użytkowników telewizji mobilnej - wynika z opublikowanego w czwartek raportu firmy analitycznej ABI Research

Pod koniec ubiegłego roku było ich tylko 6,4 mln, a cały rynek miał wartość 50 mln dolarów. Za pięć lat rynek telewizji mobilnej, wliczając sprzedaż urządzeń mogących odbierać obraz TV, np. telefonów trzeciej generacji 3G, palmtopów, czy laptopów będzie wart niemal 300 mld dolarów.

Najszybciej rozwinie się rynek azjatycki, głównie w Korei Południowej i Japonii. Drugim co do wielkości rynkiem ma być Ameryka Północna, obejmująca USA i Kanadę. Analitycy ABI Research oceniają, ze Europa będzie opóźniona w tej dziedzinie o dwa lata. Przebojem mają być urządzenia w standardzie DVB-H, które pozwalają na oglądanie programów telewizyjnych po znacznie niższych kosztach niż obecnie.

Takie rozwiązanie wprowadzili już operatorzy komórkowi z grupy "3" we Włoszech i Wielkiej Brytanii, umożliwiając swym klientom oglądanie na żywo Mundialu na wyświetlaczach telefonów komórkowych.

Z kolei z raportu firmy Gartner wynika, że w 2010 roku w Europie Zachodniej będzie 465 mln użytkowników telefonii komórkowej, o 55 mln więcej niż obecnie. Ponad 66 proc. abonentów będzie używać systemu 3G, umożliwiającego szybką transmisję danych, w tym obrazu. Obecnie z 3G korzysta około 14 proc. abonentów.

http://gospodarka.gazeta.pl/go(...)234.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider