Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Mobilne wideo mało popularne?

Firma Knowledge Networks opublikowała raport z badań "How People Use Mobile Video" (czyli "Jak ludzie korzystają z mobilnego wideo"). Ich celem było zbadanie, jak wielu użytkowników korzysta z możliwości oglądania materiałów wideo na swoich telefonach komórkowych oraz iPodach wideo i co sądzą oni na ten temat. Wyniki raportu są dość zaskakujące...

Z pewnością najciekawsze jest to, że - jak ustalili autorzy raportu - tylko połowa osób, które wykupiły u swoich operatorów komórkowych usługę dostępu do mobilnego wideo, korzysta z tej opcji! Jest to o tyle dziwne, że usługa ta jest u trzech największych amerykańskich operatorów komórkowych (których klientów objęto badaniem) dodatkowo płatna i wymaga aktywacji.

Z drugiej strony, aż 88% badanych twierdzi, że to cena usługi jest głównym czynnikiem, który zniechęca ich do oglądania wideo na ekranie telefonu komórkowego. Ankietowani zgodnie twierdzili, że chętnie zgodziliby się na inny sposób opłacania tej usługi - np. na oglądanie dodatkowych reklam.

Z raportu można się również dowiedzieć, że zaledwie co 3 posiadacz iPoda z opcją odtwarzania filmów wykorzystuje to urządzenie do oglądania klipów wideo.

http://www.internetstandard.pl(...)id=95971

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider