Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Google Video ? Polska w pierwszej ósemce

Firma Google uruchomiła polski serwis Google Video. Tym samym, Polska znalazła się w grupie pierwszych ośmiu państw (Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania), w których zlokalizowano Google Video.

Google Video ułatwia milionom ludzi na całym świecie wyszukiwanie, wczytywanie i dzieleniem się nagraniami wideo. Wpisując adres http://video.google.pl Internauci przeniosą się na polskojęzyczną stronę główną. W serwisie znajdą materiały z Polski, ale wciąż będą mogli przeszukiwać międzynarodowe zbiory.

Serwis Google Video jest szybki i prosty w obsłudze. Użytkownicy mogą błyskawicznie i bez wysiłku wczytać własne nagrania, a następnie podzielić się nimi z użytkownikami Google Video na całym świecie. Nie ma ograniczeń co do rozmiarów pliku, jaki można załadować do serwisu. Ponadto, Google Video pozwala każdemu użytkownikowi:

wyszukiwać materiały wideo z dowolnego miejsca na świecie
? poczynając od nagrań użytkowników, a kończąc na profesjonalnych treściach
- publikować treści w blogach i serwisach społecznościowych
- pobierać nagrania do komputera i urządzeń przenośnych, takich jak Apple Video iPod lub Sony PSP
- oglądać filmy z listy Top 100 i śledzić, które materiały szybko zyskują popularność
- oceniać treści, przyznając od jednej do pięciu gwiazdek i dodając własne komentarze
- dzielić się własnymi materiałami z użytkownikami na całym świecie.

Joanna Shields, europejski dyrektor ds. umów partnerskich Google, powiedziała:

?Uruchamiając serwis Google Video na nowych rynkach, umożliwimy większej grupie użytkowników wyszukiwanie, wczytywanie i dzielenie się nagraniami wideo w wielu językach. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z naszymi dostawcami treści i reklamodawcami na całym świecie, pomagając im wykorzystać Google Video jako narzędzie dotarcia do szerszej, globalnej publiczności?. Serwis Google Video znajduje uznanie wśród twórców treści w całej Europie, którzy planują systematycznie publikować w nim swoje materiały. Poniżej zamieszczamy wypowiedzi niektórych z nich.

Steve Ronson, starszy wiceprezes, Enterprises, A&E Television Networks, firmy partnerskiej The History Channel?, The Biography Channel?, Crime & Investigation Network? i A&E Network?

?Jako ogólnoświatowy dostawca treści, A&E Television Networks bardzo poważnie traktuje możliwość dotarcia do potencjalnych widzów poprzez nowe kanały dystrybucji. Google Video będzie ważnym narzędziem dla naszych kanałów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, pozwalając dotrzeć do nowej publiczności i promować lokalne wersji programów, oferowanych przez The History Channel?, The Biography Channel? i Crime & Investigation Network??.

Marie-Laure Lesage, dyrektor ds. rozwoju, ARTE

?ARTE w Google Video ? skrzyżowanie kreatywności i ciekawości z siłą przydatnością?.

Ra'up Mc Gee, producent ?Automne?

?Jako niezależny producent, bez rozbudowanych kontaktów wśród dystrybutorów, szukam sposobów udostępnienia mojego filmu szerszej publiczności, mając świadomość tego, jak trudno dostać się do tradycyjnej sieci dystrybucji kinowej. Google Video stworzyło dla mnie idealne rozwiązanie, aby dotrzeć do wszystkich zakątków na świecie ? marzenie wszystkich pisarzy i reżyserów?.

Marc Ingla, wiceprezes, FC Barcelona

?Jako klub zostaliśmy pionierem we współpracy z usługą oferowaną przez Google ? wiodącą w skali globalnej firmą internetową. Sojusz z Google pozwoli nam urozmaicić środki i kanały, dzięki którym nasi fani z całego świata mogą śledzić wydarzenia z klubu?.

Henning Lindblad, starszy dyrektor ds. marketingu, Vista International Europe

?Dzięki serwisowi Google Video miłośnicy kina będą mogli znaleźć ekskluzywne i ekscytującej materiały wideo, związane z naszymi nadchodzącymi filmami, takimi jak numer jeden tego lata wśród filmów animowanych, czyli ?Samochodziki? z wytwórni Disney i Pixar, a także megahit ?Piraci z Karaibów: skrzynia umarlaka?z wytwórni Walt Disney Pictures?. Francine Cousteau, prezes Cousteau Society ?Bardzo się cieszę, że Google Video tak bardzo ułatwi młodym ludziom poznanie Jacquesa Couseau i jego pracy. Dzięki Google Video wszyscy będą mieli swobodny dostęp do tych materiałów, co sprawi, że jego przesłanie trafi do zupełnie nowej generacji?.

Justin Kniest, dyrektor generalny www.fabchannel.com, zdobywcy nagrody Webby Award za najlepszy serwis muzyczny w 2005 r.

?Dzięki Google Video, Fabchannel ma do dyspozycji najbardziej rozbudowaną platformę do wczytywania i dystrybucji naszych materiałów. Szalenie podoba się nam sposób, w jaki użytkownicy mogą pobierać nagrania w wielu różnych formatach, w tym jako materiały dla odtwarzaczy wideo iPod i Sony PSP, nie zużywając naszego pasma. Dzięki wyszukiwarce Google, użytkownicy będą mogli łatwiej odszukać i obejrzeć nasze klipy?.

Patrick McNerney, wiceprezes, nowe media, IMG Media

?IMB jest bardzo podekscytowane tym, że serwis Google Video da europejskim użytkownikom łatwy sposób dotarcia do wielkich zbiorów nagrań wideo o wysokiej jakości. Wyszukujący będą mogli łatwo odnaleźć konkretne klipy, choćby ponad 250 nagrań z tegorocznego turnieju tenisowego w Wimbledonie, dodatkowe momenty godne uwagi, wywiady, złote chwile z turniejów w ubiegłych lata i dużo więcej. Sądzimy, że to wielka szansa, żeby dotrzeć do widzów online?.

Roei Amit, dyrektor ds. treści online, L? Institut National de l?Audiovisuel, Francja

?Po tym, jak udostępniliśmy archiwum ponad 100 tys. nagrań wideo, jesteśmy ogromnie zadowoleni, uczestnicząc w premierze Google Video. Sądzimy, że serwis ten będzie fantastycznym oknem na świat, co dodatkowo podkreśli niespotykane wcześniej i innowacyjne działania, podjęte przez Ina w ostatnich latach, których celem jest odrestaurowanie i przetworzenie do postaci cyfrowej archiwów radiowych i telewizyjnych?.

Mark Wood, dyrektor generalny ITN, jednej z czołowych na świecie firm, wyspecjalizowanych w treściach informacyjnych i multimedialnych

?Jako jeden z partnerów Google Video podczas amerykańskiej premiery serwisu, jesteśmy bardzo podekscytowani wkroczeniem w kolejnym etap globalnego rozwoju tego unikalnego serwisu. Nasze treści już teraz okazały się wielkim hitem w Ameryce Północnej, czego dowodem jest ponad milion obejrzanych zajawek w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Oczekujemy jeszcze bliższej współpracy z Google, czerpiąc dopasowane geograficznie treści z naszego szybko rosnącego działu nagrań ITN Source i odkrywając nowe, kreatywne sposoby ich przedstawienia klientom dzięki pracom działu multimediów ITN On?.

Michel Mol, koordynator internetowy, Netherlands Public Broadcasting

?Udostępnienie tysięcy godzin nagrań wideo online to jedno... przyciągnięcie uwagi szerokiej publiczności to drugie! Netherlands Public Broadcasting zaoferuje wkrótce specjalny wybór aktualnych nagrań wideo online poprzez holenderski serwis Google Video. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Google to znakomity sposób służenia publiczności, która poszukuje wartościowych materiałów wideo, dostępnych w Internecie?.

René Stokvis, dyrektor generalny René Stokvis Producties, jednej z największych, niezależnych firm producenckich w Holandii

?René Stokvis Producties zawsze bada nowe możliwości dystrybucji treści, dlatego uważamy, że Google Video to znakomity sposób na dotarcie do nowych widzów i lepsze zrozumienie odbiorców. Zaczniemy od wybranych fragmentów najdłużej nadawanego w Holandii programu rozrywkowego: Te land, Ter Zee en In De Lucht (Lądem, morzem lub powietrzem). Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie oferować specjalnie przygotowane materiały dla wszystkich nowych platform cyfrowych.?

Alex Mahon, dyrektor operacyjny, talkbackTHAMES

?TalkbackTHAMES dysponuje bogatym katalogiem komedii, w tym takich klasycznych, nagradzanych tytułów, jak Green Wing, Smack the Pony oraz Bo Selecta. Jako czołowy niezależny producent w Wielkiej Brytanii, jesteśmy zachwyceni, oferując nasze treści przez Google Video. Jest to naszym zdaniem niezwykle istotna ścieżka, pozwalająca dotrzeć bezpośrednio do widzów, promować nagrania na zupełnie nowych rynkach i budować marki w skali globalnej. Daje nam to również szansę zgromadzenia bezcennych doświadczeń i wiedzy o nowych grupach widzów, dzięki czemu będziemy mogli skutecznej kierować nasze programy bezpośrednio do oglądających?.

http://news.gcity.pl/google_vi(...)130.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider