Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

USA: rośnie sprzedaż muzyki w internecie

W USA sprzedaż ściąganej z internetu muzyki wzrosła w pierwszej połowie 2006 r. o 77 proc., w tym samym czasie sprzedaż płyt spadła o 4,2 proc. - wynika z raportu Nielsen Soundscan.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. pobrano 14 milionów pełnych albumów, co w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku stanowi wzrost o 7,5 miliona.

Najlepiej sprzedają się albumy Mary J. Blige, Jamesa Blunta i Carrie Underwood. Muzyka country zanotowała 17,7 proc. wzrost. Zdaniem analityków spadek sprzedaży płyt jest natomiast w dużej części skutkiem braku wielkich hitów, takich jak te, które w ubiegłym roku wydali Mariah Carey czy 50 Cent, zdobywając platynowe płyty.

Geoff Mayfield z magazynu muzycznego Billboard uważa, iż w związku z powyższym 4 proc. spadek sprzedaży płyt nie powinien specjalnie martwić. Podkreśla też, że przemysł muzyczny musi się dostosowywać do zmieniających się warunków, a dystrybucja internetowa muzyki jest odpowiedzią na te zmiany i na oczekiwania konsumentów.

http://www.mediarun.pl/news/id/16302

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider