Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Na wakacje przez internet

Internet jest zdecydowanie częściej od innych źródeł informacji wskazywany jako skarbnica praktycznej wiedzy (50 proc.), ale także jako źródło ciekawostek i unikalnych informacji o miejscu (49 proc.), do którego chcemy się wybrać na wakacje wynika z badania zrealizowanego przez TNS OBOP.

Polacy cenią internet także wtedy, gdy nie planują konkretnego wyjazdu, ale podróżują tzw. "palcem po mapie" (46 proc.). Internet uchodzi również za najbardziej wiarygodne źródło informacji spośród wszystkich dostępnych na rynku (34 proc.).

Natomiast rozmowy z rodziną bądź znajomymi Polacy traktują przede wszystkim jako źródło informacji, do którego mają duże zaufanie (29 proc.) oraz jako inspirację przy wyborze celu wyjazdów (19 proc.).

Jak wynika z badania, nasi rodacy na dalszy plan odkładają przewodniki turystyczne. Są one dla nich przede wszystkim źródłem wiedzy praktycznej (głównie dla osób z wyższym wykształceniem). Ulotki i foldery z biur podróży wykorzystują wówczas, gdy wybierają cel wakacyjnej wyprawy, zaś dodatki turystyczne do gazet oraz programy telewizyjne poświęcone tematyce podróżniczej traktują głównie jako rozrywkę, gdy nie planują urlopu, ale także jako źródło informacji, których nie można znaleźć w innych miejscach.

Badanie zostało zrealizowane w dwóch falach - 6-8 czerwca 2006 r. i 26-29 czerwca 2006 r., na łącznej próbie 1600, próba reprezentatywna ogólnopolska osób w wieku 15-65 lat.

http://www.mediarun.pl/news/id/16795

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider