Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Dane przesyłane przez ludzkie ciało?

Japoński koncern elektroniczny Sony opracował technologię przesyłania danych za pośrednictwem... ludzkiego ciała - informują komputerowe portale internetowe.

Możliwe jest w ten sposób np. przesyłanie sygnału z odtwarzacza nagrań muzycznych do słuchawek. Nie potrzeba do tego ani kabla, ani fal radiowych, czy podczerwieni. Wystarczą elektrody nadawcze i odbiorcze, umieszczane zresztą nie bezpośrednio na ciele, a jedynie "bardzo blisko ciała".

Sony wystąpił już w USA o patent na ten wynalazek, noszący angielską nazwę "human body communication system and communication device". Nośnikiem sygnału jest w tym systemie pole elektryczne ludzkiego ciała.

We wniosku patentowym poinformowano m.in., że z powodzeniem przetestowano przesyłanie w ten sposób nagrań muzycznych.

Sony wskazuje też, że skoro elektrody nie muszą być umieszczane bezpośrednio na ciele, możliwe jest opracowanie odzieży, która będzie zarazem służyć transmisji danych. (zel)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,15(...)id=12acd

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider