Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Turystyka w internecie to 128 mld dolarów

W 2011 roku poziom wydatków online na podróże osiągnie w Stanach Zjednoczonych 128 mld dolarów - wynika z badań firmy JupiterResearch. Raport przewiduje, że aż 38 proc. przychodów z turystyki będzie osiągane poprzez internet.

Same wydatki na podróże samolotami wzrosną z 69 mld dolarów w roku bieżącym do 72 mld dolarów pięć lat później - wylicza Jupiter. - W 2006 roku przychody online z turystyki oscylują wokół 85 mld dolarów. Poziom ten będzie się szybko podnosił, głównie dzięki większej skłonności konsumentów do korzystania z internetu jako pośrednika w tym zakresie, bardziej wyszukanym i skomplikowanym produktom dostępnych w internecie oraz dzięki coraz szerszemu zastosowaniu tego medium w przemyśle turystycznym - uważa Diane Clarkson, analityk JupiterResearch.

Trend ten dotyczy również hotelów, w których rezerwacje coraz częściej robione będą drogą elektroniczną kosztem rezerwacji telefonicznych - stwierdza raport.

http://www.mediarun.pl/news/id/18242

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider