Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Święta przez internet

Rok 2006 ma być rekordowym pod względem zakupów świątecznych przez internet. Więcej użytkowników niż dotychczas zamówi prezenty w sieci - wynika z badania przeprowadzonego przez BIGresearch.

Prawie połowa (47,1 proc.) badanych zapowiada, że przynajmniej jeden prezent pochodził będzie ze sklepów lub aukcji internetowych. Rok wcześniej ich udział wynosił 36 proc.

Większość respondentów (88,7 proc.) przyznaje też, że przegląda zawartość internetu w poszukiwaniu pomysłów na upominki dla najbliższych. W tym celu internauci najczęściej korzystają z przeglądarki Google.com (23.6 proc.), Yahoo.com (7,2 proc.), Amazon.com (5,5 proc.) i eBay (3,7 proc.).

Najpopularniejsze w tym aspekcie są sprzęt elektroniczny (39.3 proc. osób szukało ofert i informacji na ten temat przed wybraniem się do sklepu w ciągu ostatnich 90 dni), ubrania (20 proc.) oraz urządzenia domowe (19,6 proc.).

Prognozy przewidują, że wydatki na zakupy świąteczne przypadające na jednego klienta wyniosą w tym roku 791 dolarów.

http://www.mediarun.pl/news/id/18218

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider