Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Owacje po prezentacji Wrocławia w Paryżu w walce o EXPO

Owacjami na stojąco zakończyła się paryska prezentacja Wrocławia, który ubiega się o organizację wystawy EXPO 2012 - powiedział PAP we wtorek Marcin Garcarz, rzecznik prasowy prezydenta Wrocławia.

Według niego, prezentacja trwała ok. 40 minut i miała charakter teatralny. - Nagle na sali zrobiło się ciemno, a w pierwszym rzędzie rozdzwoniły się telefony komórkowe pięciu młodych osób. Młodzi, wchodząc na scenę rozmawiają o wspólnym spędzaniu wolnego czasu i zastanawiają się gdzie na świecie można zrobić wystawę na ten temat. Odpowiedzią jest Wrocław - opowiadał Garcarz.

Potem oczom zgromadzonych ukazały się rozmaite obrazy miasta.- Na koniec młodzi ludzie jakby przeszli przez ekran i znaleźli się w wirtualnym świecie. Wyświetlony został film, w którym młodzi przechadzają się między budynkami EXPO 2012 we Wrocławiu- relacjonował Garcarz.

W czasie prezentacji głos zabrali m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Zgromadzeni obejrzeli też nagrane wcześniej wystąpienie premiera Jarosława Kaczyńskiego, wyliczającego zalety Wrocławia.

Prezentację w Międzynarodowym Biurze Wystaw (BIE) w Paryżu obejrzało 98 ambasadorów państw zrzeszonych w BIE. To oni będą głosowali wybierając w grudniu przyszłego roku organizatora EXPO 2012.

Jak powiedział we wtorek Rafał Dutkiewicz, prezentacja bardzo podobała się zebranym gościom.
- W porównaniu do dwóch pozostałych była naprawdę najciekawsza. Na nasz wizerunek dobrze wpłynął też wczorajszy koncert filharmoników wrocławskich pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego - powiedział Dutkiewicz. Dodał, że jego zdaniem prezentacja koreańska przypominała perfekcyjnie zrobioną "hollywoodzką reklamę", a prezentacja Maroko była "piękna, ale uboższa formalnie".

O tym, kto zorganizuje EXPO, zdecyduje BIE w grudniu 2007 r. Stolica Dolnego Śląska stara się o organizację tzw. EXPO tematycznego, poświęconego mediom i kulturze spędzania czasu-wolnego. Wrocław proponuje, aby tematem konferencji była "Kultura czasu wolnego w gospodarkach świata".

Wrocław w 2002 r. przegrał walkę o organizację światowej wystawy EXPO. 88 ambasadorów Międzynarodowego Biura Światowej Wystawy-EXPO zdecydowało, że gospodarzem wystawy w 2010 r. będzie Szanghaj. Wrocław odpadł już w pierwszym głosowaniu - zdobył jedynie dwa głosy.

Pierwsza światowa wystawa EXPO odbyła się w 1851 r. w Londynie.Teraz odbywa się co pięć lat w różnych miastach świata. Oprócz tego, co cztery lata odbywają się tematyczne wystawy EXPO,mniejsze, ale również o międzynarodowym prestiżu.


SMS

http://www.wiadomosci24.pl/art(...)429.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider