Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Wyróżniaj się lub Zgiń!

Wyróżniaj się lub Zgiń!

W polskim internecie niewiele marek i firm wykorzystuje www.youtube.com do promocji, a już mało kto, tworzy to poprzez marketing wirusowy.

Ostatnio na sławetnym portalu pojawił się wirus promujący, co jest najbardziej zaskakujące instytucję finansową i to w dodatku polską! To właśnie Pioneer Pekao Investments , najstarszy fundusz inwestycyjny w Polsce (licząc od `89 roku) posiadający bardzo silną pozycję i niezachwianą markę, zdecydował się na wypuszczenie wirusa.

Jest to o tyle szokujące, że tego typu firmy są powszechnie uważane za bardzo konserwatywne i nudne, jak również z ostrożnością podchodzące do nowinek. W tym segmencie nic nie zmienia się dynamicznie i nagle. Trzeba jeszcze dodać, że marketing wirusowy przez większość polskich firm jest traktowany jeszcze jako narzędzie bardzo niepoważne, dlatego też poważny fundusz Pioneer powinien omijać takie działania z daleka.

Aczkolwiek zastosowanie virala do promocji marki, może być postrzegane niezwykle nowatorsko! Nowoczesne wykorzystywanie nowych mediów do komunikacji z przyszłymi i obecnymi klientami firmy, może postawić fundusz Pioneer wśród liderów innowacyjnego działania i myślenia, wśród instytucji finansowych.

Taka koncepcja promocji marki na pewno jest nastawiona na młode pokolenie, które dopiero będzie rozpoczynać swoje doświadczenia zawodowe oraz tych którzy już są zatrudnieni i posiadają pewne niezagospodarowane zasoby finansowe. Wśród tej grupy, która zresztą tworzy największą rzeszę użytkowników polskiego Internetu, ta reklama może być odebrana bardzo ciepło i przyjaźnie.

W moim odczuciu jak na pierwszą tego typu reklamę wirusową, odbieram ją bardzo pozytywnie, marka Pioneer jest tu pokazana w zabawny i przyjazny sposób, choć widać, że są to dopiero pierwsze kroki i stąpanie po cienkim lodzie. Myślę również, że ten viral moze służyć częściowo jako forma edukacyjna.

Mimo, że tego typu usługi, nie należą do najczęściej szukanych informacji w Internecie, uważam, że wirus ma spory potencjał, w końcu w ciągu tygodnia obejrzało go ponad 5000 osób i zapewne jeszcze trochę użytkowników Internetu go zobaczy.

Na pewno ten wirus powinien stać się potężnym narzędziem do zainspirowania dużej akcji PR-owskiej, jako że Pioneer jako pierwsza instytucja finansowa stawia na tego typu promocję. Jak wiadomo, ten kto pierwszy wyróżni się na rynku, ten zagarnie największy kawałek tortu. Ja na pewno zaleciłbym zbudowanie bloga edukacyjnego, gdzie pojawiałby się tego typu wirusy, pokazane w humorystyczny sposób, ale ze stosownym komentarzem eksperta.

Zresztą sami zobaczcie i oceńcie.

http://launching.blox.pl/2007/(...)eer.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider