Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Myspace.com za 30% akcji Yahoo

News Corp. planuje kolejny znaczący krok na rynku światowych mediów. Dyskusje na temat fuzji News Corp. z Yahoo! już trwają. Kartą przetargową jest z jednej strony serwis społecznościowy Myspace.com, za który odpowiedzialność miałby ponosić Yahoo. Ceną jest jednak 30% pakiet akcji korporacji Yahoo.

News Corp. przejął Myspace.com w 2005 roku za 580 milionów dolarów. Gdyby rozmowy zakończyły się sukcesem, wartość rynkowa Myspace sięgnęłaby około 12 miliardów dolarów.

Znajdujący się na równi pochyłej Yahoo również skorzystałby z ewentualnej fuzji. Myspace.com póki co przynosi zyski i cieszy się ogromną popularnością (piszę "póki co", ponieważ krok News Corp. może sygnalizować przewidywany spadek tej popularności). Poza tym, niecały rok temu Yahoo! miał ochotę skusić reklamodawców przez włączenie do swojego portfolio konkurencyjnej dla Myspace.com witryny Facebook.com. Oferta 1 miliarda dolarów była jednak niewystarczająca.

Źródło: The Times

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider