Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Polak mistrzem świata młodych informatyków

Tomek Kulczyński, tegoroczny absolwent VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal podczas zakończonej w Zagrzebiu XIX Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej (IOI). Polak uzyskał 574 punkty na 600 możliwych, pokonując 284 zawodników z 77 krajów - poinformował w środę Tadeusz Kuran, kierownik organizacyjny Olimpiady Informatycznej.

Pozostali reprezentanci naszego kraju również zdobyli medale. Marcin Andrychowicz z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie osiągnął wynik 504 pkt. i zajął 6. miejsce, nagradzane także złotym medalem. Marcin Kurczych z I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Jakub Kallas z III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni zdobyli brązowe medale. W nieoficjalnej punktacji drużynowej Polska zajęła trzecie miejsce - za Chinami i Rosją.

Reprezentacje narodowe na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną są wyłaniane w krajowych zawodach informatycznych (w Polsce taką rolę odgrywa Olimpiada Informatyczna). Co roku w krajowych eliminacjach na całym świecie bierze udział około 50 tysięcy młodych informatyków - podkreśla Kuran.

Tomek Kulczyński już wcześniej dał się poznać jako utalentowany informatyk i matematyk. Zdobył srebrny medal w IOI 2005, a w tym roku złoty medal na Olimpiadzie Informatycznej Europy Środkowej i brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej.

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider