Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Boom na rynku opon

Zapowiedzi meteorologów o zbliżającej się mroźnej zimie zwiększyły popyt na opony zimowe. W dodatku - coraz częściej - nowe i markowe. Kierowcy, chętniej niż w minionych latach decydują się na wymianę opon z letnich na zimowe.

Tak wysoki popyt oznacza wydłużające się kolejki w punktach serwisowych. Ręce zacierają też producenci opon. Mimo iż boom z przełomu października i listopada minął, chętnych do wymiany opon nie brakuje - informuje "Dziennik". Sieci punktów serwisowych zarabiają nie tylko na wymianie opon, ale również na przechowywaniu opon letnich; okazuje się, że zimą korzysta z tej usługi ponad milion kierowców.
Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup droższych, markowych, opon. Według "Dziennika", co czwarta kupowana przez nas opona pochodzi z segmentu premium.
Statystyki mówią same za siebie: w ubiegłym roku właściciele aut osobowych w Polsce kupili 8 mln opon; poznańska fabryka Bridgestone każdego dnia wypuszcza ze swych linii produkcyjnych 23 tys. sztuk ogumienia. (KR)

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider