Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Czas na - Google Chrome OS

Mniej więcej 3 lata temu natknąłem się w sieci na ciekawy artykuł, dotyczący rynku oprogramowania komputerowego. Wg autorów, w perspektywie kliku lat ponad 80% projektów informatycznych miało być związanych z aplikacjami internetowymi. Z pewnością od tego czasu popularność tego typu aplikacji wciąż rośnie, ale prawdziwy boom może wywołać oficjalnie ogłoszony wczoraj projekt Google o nazwie Google Chrome OS. Jak sama nazwa wskazuje ma to być internetowy system operacyjny.Przyglądając się ostatni posunięciom Google - ogłoszenie tego typu informacji było jedynie kwestią czasu. Dysponując własną przeglądarką internetową, masą świetnych aplikacji webowych, że o Androidzie nie wspomnę - Google jest absolutnie gotowe do przygotowania tak rozbudowanego rozwiązania jak Internetowy System Operacyjny.

Google Chrome OS ma być bardzo lekkim systemem operacyjnym przeznaczonym początkowo głównie na netbooki. Doskonałą wiadomością jest fakt, że cały projekt będzie open-sourcowy. Z pewnością będzie to miało niebagatelny wpływ na szybkość rozwoju tej platformy. System będzie oparty na jądrze linux’a, w którym otwarte jest okno przeglądarki Google Chrome. Jego premiera zapowiadana jest na drugą połowę 2010 roku ...

Czytaj więcej na:

http://adobers.org/informacje/(...)hrome-os

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider