Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Gazety bez papieru

Zamiast kupować pisma w kiosku, będzie można skopiować ich treść z Internetu i przeczytać na ekranie przenośnego urządzenia. Dzięki elastycznym wyświetlaczom taka elektroniczna gazeta będzie równie wygodna w użyciu jak papierowa.

Technologią, która to umożliwia, jest elektroniczny atrament - niewielkie kulki z barwnikami, które obracając się układają się w czarny obraz lub pozostawiają stronę białą - "niezadrukowaną". Takie elastyczne ekrany pojawią się na rynku na początku 2007 roku.

Jednak już za kilka miesięcy testy podobnych urządzeń przeprowadzą pisma w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Są wśród nich m.in. belgijski De Tijd i amerykański San Francisco Chronicle. - To może być prawdziwa alternatywa dla zadrukowanego papieru - powiedział o nowych urządzeniach Jochen Dieckow z organizacji wydawców Ifra. Ifra prowadzi rozmowy o nowej technice z 21 gazetami z 13 krajów.

Ile czytelnicy będą musieli za to zapłacić? - Jeżeli uda się zrobić tak, by jedno urządzenie kosztowało mniej niż roczna prenumerata, to prawdopodobnie pomysł się przyjmie - uważa Kenneth Bronfin, prezes Hearst Interactive Media, która zamierza wykorzystać nową technologię.

http://www.mediarun.pl/news/id/15926

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider