Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Jak spędzimy wakacje?

Egzotyczne krainy i ciepłe morza - o takich wakacjach marzy większość z nas, ale tylko nielicznym udaje się te marzenia zrealizować. I choć wakacje rozpoczęły się na dobre, to blisko połowa Polaków, bo aż 47 proc. spędzi je w domu.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez instytut badawczy Pentor wynika, że spośród osób, które wyjadą, blisko 80 procent spędzi urlop w kraju.

Główny powód to najczęściej brak pieniędzy. Często nie mają ich rodziny z dziećmi i osoby starsze. W komfortowej sytuacji są studenci, bo mając 3 miesięczne wakacje mogą połączyć przyjemne z pożytecznym, część wakacji pracować, a przez resztę podróżować.

Aby wyjechać na dwutygodniowy urlop w kraju czy za granicą, trzeba mieć więcej gotówki. Wakacje 4-osobowej rodziny na przykład na Krecie albo w Egipcie to duży wydatek, od 5 do 8 tysięcy złotych. Dlatego Polacy radzą więc sobie jak mogą. Odwiedzają rodzinę, znajomych, spędzają czas na działce, organizują też wyjazdy pod namiot lub na kemping.

Psycholog profesor Janusz Czapiński przyznaje, że lepiej jest dla pełnego relaksu wyjechać, ale nic strasznego się nie stanie, jeśli urlop spędzimy w domu.

Ważne, aby ten czas spędzić aktywnie. Zamiast siedzieć przed telewizorem lepiej skopać ogródek, zreperować coś w mieszkaniu, czy pojechać na weekend na ryby.

Dorośli mniej martwią się o siebie, bo bez problemu znajdą sobie zajęcie podczas dwutygodniowego urlopu. Znacznie trudniej jest zapewnić wypoczynek dzieciom, które mają ponad dwa miesiące wakacji. Sondaż Pentora pokazuje, że tylko połowa uczniów wyjedzie na wczasy, obozy czy kolonie, reszta spędzi ten czas na podwórku.

W najgorszej sytuacji znajdują się wiejskie dzieci. 70 procent z nich pozostanie w domu.

http://www.mediarun.pl/news/id/16100

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider