Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Wysokie zainteresowanie sportem wśród Polaków

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Media-Sportl, aż 73% Polaków poniżej 50 roku życia interesuje się sportem.

Z czego 46% deklaruje, że interesuje się nim w sposób stały i zdecydowany. Większe zainteresowanie sportem tradycyjnie już deklarują mężczyźni choć różnica między wskazaniami poszczególnych płci nie jest tak duża jak do tej pory i możemy zaobserwować lekki wzrost zainteresowania sportem wśród kobiet (64% deklaracji).

Warto zauważyć, że zainteresowanie sportem coraz częściej objawia się, nie tylko w śledzeniu wyników drużyny czy sportowca lub oglądaniu relacji sportowych, ale także w aktywnym uprawianiu jakiejś dyscypliny (63% wskazań wśród osób zainteresowanych sportem).

Ranking popularności poszczególnych dyscyplin sportowych pokazuje, że zdecydowanie najpopularniejsza jest piłka nożna. Dyscyplina ta znajduje się na pierwszym miejscu bez względu na płeć czy wiek badanych wśród wszystkich 44 ocenianych dyscyplin sportowych. Niezmiennie wysoko utrzymuje się siatkówka mężczyzn a także, pomimo słabszego sezonu Adama Małysza, skoki narciarskie. Adam Małysz okazał się także najpopularniejszym polskim sportowcem, wśród sportowców zagranicznych badani wskazywali najczęściej piłkarza Ronaldinho Gaucho.

Badania zostały przeprowadzone przed Mundialem w Niemczech nie zachodzi więc podejrzenie, że na wyniki mogła wpłynąć ?futbolowa gorączka?. Liczebność grupy celowej 1459 osób. Zrealizowane metodą CAWI.

Media Sport Track jest badaniem falowym. Bada polski rynek sportu i zachodzące na nim zmiany m.in. także świadomość sponsorów i innych firm na nim funkcjonujących. Jest niezbędnym narzędziem dla każdej osoby związanej ze sportem.

http://wirtualnemedia.pl/docum(...)kow.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider