Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Sistore dokładniejszy od człowieka

System bezpieczeństwa o nazwie Sistore opracowany przez firmę Siemens nie tylko monitoruje chroniony obszar, ale również potrafi wychwycić poszukiwaną lub nieznaną osobę, rozpoznając ją po sposobie poruszania się.

Nietypowe funkcje systemu Sistore umożliwił specjalnie opracowany algorytm, dzięki któremu system zapamiętuje sposób poruszania się osób uprawnionych do wstępu na chroniony teren oraz automatycznie rozpoznaje intruza. Nieznana postać jest śledzona przez kamery, a system informuje bazę o włamaniu lub uruchamia alarm.

Przeprowadzone testy dowiodły, że system Sistore jest nie tylko dokładniejszy, ale także wydajniejszy od spostrzegawczości człowieka. Rozwiązanie firmy Siemens analizuje jednocześnie obraz przekazywany z wielu kamer i robi to z jednakową efektywnością przez wiele godzin.

Pierwsza instalacja systemu Sistore będzie miała miejsce na targach The Asian Games 2006 w Doha w grudniu. Chroniony obszar będzie monitorowany przez 1300 kamer.

Źródło: Ubergizmo

http://audience.pl/technologie(...)3?id=rss

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider