Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Dobre imię w portalu społecznościowym

Użytkownicy Internetu niemal od początku jego istnienia chcą wyraźnie odróżniać się jedni od drugich. Jednym z najpowszechniej stosowanych narzędzi budowania sieciowego "ja" jest nick, czyli unikalny pseudonim używany w danym serwisie.

Stworzenie własnego nicka wydaje się sprawą błahą. Wystarczy wybrać dowolną nazwę i zarejestrować się w serwisie. Jeśli wybrana nazwa jest zajęta, wybieramy inną. Nicki, czyli pseudonimy używane w Sieci, coraz częściej traktowane są też jak domeny internetowe.

Praktyka pokazuje, że tych kilka znaków może wzbudzać całkiem sporo emocji. Chęć posiadania wyjątkowej i oryginalnej nazwy popycha ludzi do podkradania zajętych nicków lub podszywania się pod sieciowych celebrytów na forach dyskusyjnych.

Badacze Internetu oraz społeczności funkcjonujących on-line podkreślają, że osoby regularnie udzielające się na forach dyskusyjnych potrafią silnie identyfikować się ze swoim alter ego. Ich stosunek do wybranych nicków nierzadko ma charakter emocjonalny.

Patricia Wallace, autorka książki "Psychologia Internetu" udowadnia, że pseudonimy, którymi posługujemy się w Sieci, mogą wiele mówić o nas samych.

więcej przeczytasz na:

http://www.marketing-news.pl/t(...)8&f=299h

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider