Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Ponad 5 mld złotych wydaliśmy w e-sklepach

Sprzedaż elektroniki w zeszłym roku spadała. Ale nie w Internecie, gdzie obroty skoczyły o ponad 6 procent

Najchętniej kupujemy w nich elektronikę. Jednak zyskują także kolejne kategorie, a rynek ma przed sobą dobre perspektywy.

Ubiegły rok był dla producentów i sprzedawców elektroniki użytkowej tragiczny. W ciągu 11 miesięcy rynek skurczył się o prawie 10 proc. Sprzedaż AGD zmniejszyła się o 2,1 proc. Ale nie wszędzie. Handel internetowy miał się zadziwiająco dobrze.

Według najnowszej prognozy firmy Euromonitor International obroty w sieci skoczyły o ponad 6 proc., do 5,1 mld zł. W tym roku ma być jeszcze lepiej - analitycy prognozują na 2010 r. wzrost o 8 proc., do 5,5 mld zł, i aż o 74 proc., do 8,9 mld zł, w 2014 roku.

Jedna czwarta tych obrotów przypada obecnie na sprzęt RTV i AGD. W czołówce są także kosmetyki, zabawki oraz multimedia i książki.

- Jak wynika z naszych badań, ponad połowa polskich konsumentów porównuje ceny w Internecie przed dokonaniem zakupu, a co piąta osoba decyduje się na zakup w sieci - mówi Magdalena Jończak, starszy analityk z Deloitte.

Dobrą passę internetowego handlu potwierdzają sklepy, które zaczynają się chwalić wynikami. Obroty Empik.com wzrosły w porównaniu z 2008 r. o 50 proc., liczba zamówień zaś zwiększyła się o 90 proc. - Najbardziej wzrosła sprzedaż gier - o 80 proc., filmów skoczyła o 60 proc., książek o 50 proc., a muzyki o 30 proc. - mówi Monika Marianowicz, rzecznik sieci Empik.

więcej przeczytasz na:

http://www.rp.pl/artykul/9211,(...)ych.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider